Çocuklar İnternet kullanırken Onlara Nasıl Yaklaşıyorsunuz? | İslami Forum, Dini Forum, İslami Forum Sitesi

Çocuklar İnternet kullanırken Onlara Nasıl Yaklaşıyorsunuz?

HiRaNuR

Üye
Üye
Katılım
Haz 10, 2019
Mesajlar
528
Tepkime puanı
73
Puanları
0
Çocuklar İnternet kullanırken Onlara Nasıl Yaklaşıyorsunuz?

Çocuklarımız henüz ergenlik dönemine gelmeden önce telefon kullanmaya başlıyorlar. Aradığımızda onlara ulaşmamız gerekiyor. Gerek okul gerekse günlük işlerinde internette kullanıyorlar onlara yasaklar koymak yerine güvenli bir şekide kullanmalarını sağlamak en iyisi. Benim oğlumda internetteyken bazen kendini çok kaptırıyor süreklide ben yayında olamıyorum. Lifecell ilk hattım aldım ona kendi zaman yönetimi var hafta içi ve hafta sonu olarak ayırabiliyorum. Gayet iyi oldu çünkü zaman olunca internet otomatik olarak kapanıyor benim bir şey yapmama gerek yok.Ben böyle bir yöntem buldum kendime sizler ne yapıyorsunuz?
 

Admin

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
Nis 14, 2019
Mesajlar
1,342
Tepkime puanı
80
Puanları
0
Bu internet denen şey hangi amaçla kullanmaya bağlı bir iletişim aracıdır. Mesela bıçak ekmek dilimlemeyede yarar ama bunu kötü amaçla kullanırsanız adam kesmeyede yarar onun için çocuklarımızı iyi veya kötü amaçla kullanmamaları için çok dikkat etmek gerekir. oldukça uzak tutmak gerekir.
 

Muhammed

Üye
Üye
Katılım
Nis 18, 2019
Mesajlar
310
Tepkime puanı
44
Puanları
0
Günümüzde özellikle küçük cocukların elinden telefonlar düşmüyor bunuda annler çocukların yamazlık yapmasın ağlamasınlar, kırıp dökmesinler diye maalesef böyle bir durumla karşı karşıyayız çocuk bir kez alıştımı bir daha önüne geçmek hayli zor bir durum. internette hangi çizgi filimler var hangi oyunlar var inanın 2 yaş üstü çocuklar büyüklerden daha iyi biliyorlar. burada annne babalara çok iş düşüyor baştan alıştırmamak lazım.